Sezóna 2017/2018 - Jaro

Hradiště B- Borovany ( 19.8.2018)

20.08.2018 16:33

První zápas Borovan rozhodli standardní situace v prvním poločase. Hosté tak odjeli s nulovým bodovým ziskem, ale s pocitem dobrého výkonu z druhého poločasu.

Do první šance v zápase se dostal Blažek, když zpracoval dlouhý balon za obranou a mířil sám na bránu. Domácí gólman ale míč vyrazil na roh. Tempo hry začali určovat domácí, kteří v úvodu utkání proměnili přímý kop zpoza vápna pod břevno. Gólman Jakubec byl bez šance. Hostům se podařilo vyrovnat v 15 min, když Barták odebral balon na půli hřiště a Buriánek vyslal do brejku Blažka, který se tentokrat nemýlil. Druhá branka domácích padla po sporné penaltě v pokutovém území hostů, když si útočník Hradiště naskočil na hostujícího Burianka. Golman Borovan penaltu vyrazil, ale k dorážce se dostali domácí a stav byl 2:1. V závěru poločasu ale domácí hráč Žalud proměnil dva přímé kopy, které zvýšili stav utkání na 3:1 a následně 4:1 ( góly Hradiště 1x penalta a 3x přímý kop).

Ve druhém poločase začali aktivněji hráči Borovan, kteří se dostávali do šancí, ale nepodařilo se jim snížit stav utkání. Šance zahodili Blažek, Kukrál i Zeman. Zhruba v 50 min se po pěkné kombinaci Buriánka se Zemanem dostal do vápna Blažek, který byl přistrčen domácím stoperem a ve sporné situaci rozhodčí penaltu nezapískal. Poté zaúřadovali domácí hráči Hradiště kdy s tečí skluzujícího Kovaříka zvýšili stav na 5:1. V 65 min zvyšoval Pinta který opět s pomocí hostů konkrétně Vítka završil hatrick. Hosté celý poločas předváděli dobrý výkon a domácí přehrávali a záslouhou jim bylo alespoň snížení v 85 min, když balon vybojoval Zeman, který vyslal Bartáka do rychlého brejku a ten vrácel zpátky pod sebe na Zemana, který ve vápně ještě posunul na Kukrále a ten uklidil míč do sítě.

Hosté nemohli být spokojeni s výkonem hlavního rozhdčího v celém průběhu utkání. Výsledek 6:2 byl pro Borovanské krutý, ale výkon z druhého poločasu je příslibem do dalších utkání. V tom budou Borovany hostit Skály 26.8. v 15 hod.

Góly: Zabloudil, 2x Žalud, 3x Pinta- Blažek, Zeman

Sestava: Jakubec- Barták, Kovařík, Teringl, Baban- Sedlák, Buriánek, Zeman, Doskocil- Stejskal, Kukal ( Blažek, Vítek, Černohorský, Mrzena)

KRČ BOROVANY 2:6 (0:6)

Branky: 81. Šefránek Michal, 86. Zoch Samuel - 22. Pekárek Tomáš, 25. Blažek Martin, 26. Blažek Martin, 34. Zeman Petr, 44. Zeman Petr, 45. Zeman Petr

Sestava Borovan: Teringl Marek (K) - Pícha Tomáš, Červenský Jiří, Barták Jan, Uhlíř Martin - Pekárek Tomáš, Doskočil Miroslav, Kovařík Jiří, Mára Petr - Zeman Petr, Blažek Martin
Rozhodčí: Záhorský Pavel, Čarek Martin, Humr Ondřej

Poslední zápas Borovan v Krči dopadl nakonec výhrou hostů 6:2. První poločas vyzněl jednoznačně pro hosty 6:0. Ve druhém poločase už domácí stihli pouze zkorigovat výsledek.

První větší šanci zápasu měl hostující Blažek, který se po kombinaci se Zemanem dostal ke střele a těsně přestřelil. Podobná situace se po několika minutách opakovala na druhé straně. Domácí se dostali do zakončení, ale taktéž těsně přestřelili branku. První gól zápasu nakonec vstřelili hosté a to ve 22. minutě. Pícha poslal přesný míč do strany na Máru, který se uvolnil přes svého strážce a poslal před branku střílený centr, který nadvakrát dostal do sítě Pekárek - 0:1. Ve 25. minutě se hostujícímu týmu povedla podobná akce z druhé strany hřiště. Míč po pravé straně zatáhl Pekárek, poté přihrávkou před branku nalezl Blažka, který opět nadvakrát dokázal dostat míč do sítě - 0:2. Hned o minutu později se hosté radovali potřetí. Blažek na hranici ofsajdu obdržel přesnou přihrávku od Máry a postupoval sám na brankáře, kterého bez problémů prostřelil - 0:3. Další branku přidali hosté ve 34. minutě, kdy se po parádním a přesném centru Červenského trefil hlavou Zeman - 0:4. Ve 44. minutě přidal další zásah aktivní Zeman. Jeho tvrdou střelu nedokázal brankář Krče vytěsnit mimo tři tyče a lovil tak míč ze sítě již popáté - 0:5. Ve 45. minutě zvýšil vedení hostů Zeman, který po přihrávce od Máry obstřelil domácího brankáře a dokonal tak svůj hattrick během pouhých 11-ti minut.

Druhý poločas se hosté již dopředu moc nehnali a chtěli zápas hlavně v poklidu dohrát a dotáhnout do vítězného konce. Domácí se sice snažili o vstřelení alespoň čestného gólu, ale to se jim hodně dlouho nedařilo. Hosty totiž z brány velice dobře řídil Teringl a společně s celou obrannou čtveřicí fungovali spolehlivě. Domácí vyprodukovávali zejména střely ze střední vzdálenosti se kterými si však Teringl bez problémů poradil. V 81. minutě se však domácí již dokázali prosadit, když se k míči propracoval důrazný Šefránek, udělal kličku Teringlovi a doklepl míč do sítě - 1:6. Chvilku poté sice hostující Mára vstřelil branku, ale nebyla uznána kvůli ofsajdu. V 86. minutě domácí zahrávali trestný kop těsně za velkým vápnem. Na tvrdou střelu Teringl nedosáhl, ale zachránilo ho břevno. Domácí Štumpfal, ač stál v ofsajdu, tak se dostal k dorážce, kterou ještě Teringl stačil zlikvidovat. Poté hostující Uhlíř chtěl odehrát na roh, ale místo toho uklidil míč do vlastní brány - 2:6.

Borovany si tedy připsaly první tříbodové vítězství v této sezóně a udělaly si tak dobrou náladu na pozdější dokopnou.