26. kolo

17.06.2018 19:05

Report ze zápasu Borovany vs. Kestřany "B":

BOROVANY KESTŘANY "B" 5:0 (2:0)
Branky: 27. Vlk Ondřej, 29. Vlk Ondřej, 59. Burda Jan, 75. Pekárek Tomáš, 86. Barták Jan
ČK: 21. Staník Pavel (Kestřany)
Sestava Borovan: Černohorský Jakub - Teringl Marek (K), Červenský Jiří, Kovařík Jiří, Barták Jan - Burda Jan, Lapáček Michal, Mára Petr, Zeman Petr - Charypar Vladimír, Vlk Ondřej
Střídající hráči: Haškovec Michal, Pekárek Tomáš, Uhlíř Martin
Rozhodčí: Humr Ondřej

V posledním zápase této sezóny přivítaly Borovany na domácím hřišti rezervu Kestřan a za krásného počasí nakonec dokráčely k zaslouženému vysokému vítězství 5:0. Hosté odehráli prakticky celý zápas v deseti hráčích, jelikož jedenáctý hráč jim dorazil později a ve 21. minutě byl navíc vyloučen hostující brankář Staník. I díky této výhře se Borovany v tabulce udržely o jediný bod před Krčí a skončili na konečném 12. místě o bod za rezervou Čížové. Celkem v jarní části získaly Borovany 12 bodů za 3 výhry (v posledních třech zápasech), jednu výhru po penaltovém rozstřelu a jednu prohru po penaltovém rozstřelu.

V prvním poločase se dlouho domácím nedařilo dostat se do nebezpečné brankové příležitosti. Hosté dobře bránili a blokovali střelecké pokusy domácích. Když už nějaká střela prošla hradbou těl, tak ji zlikvidoval hostující brankář. To byl i případ slabé střely Máry, která hostujícího brankáře ohrozit nemohla. Ve 21. minutě došlo asi k zásadnímu momentu zápasu. Mára poslal pas za obranu na Charypara, který se snažil obstřelit vyběhnuvšího hostujícího brankáře, ale ten zahrál rukou mimo velké vápno a správně byl vyloučen. Z trestného kopu domácí nic nebezpečného nevytvořili. Ve 27. minutě se poprvé měnilo skóre tohoto zápasu. Po stříleném centru z levé strany se trochu se štěstím dostal k zakončení Vlk a nemýlil se - 1:0. Ve 29. minutě se domácí prosadili podruhé. Lapáček poslal z pravé strany přesný centr na hlavu Vlka a ten vystřelil chladnokrevně do protipohybu brankáře k pravé tyči - 2:0. Hosté se na útočnou polovinu skoro vůbec nedostávali, tudíž Černohorský v brance domácích se musel docela nudit.

Ve druhém poločase se domácí opět rozjížděli pomalu, ale v 59. minutě dostali možnost navýšit své vedení. V pokutovém území byl totiž faulován Charypar a míč na značku pokutového kopu si postavil Zeman. Svou střelou ovšem trefil pouze pravou tyč od které se míč odrazil do levé tyče a poté se ještě Zeman dostal k dorážce, ale hostující brankář ji vyrazil. Avšak pouze zpět na nohu Zemana, který zpětnou přihrávkou oslovil Burdu a jeho přesná střela k levé tyči skončila v síti hostujícího brankáře - 3:0. V 75. minutě domácí navýšili své vedení, když střílený centr z pravé strany patou dopravil do branky Pekárek - 4:0. Další šancí doslova pohrdnul Zeman, když se společně s Burdou hnali na jediného obránce. Burda Zemanovi přihrál parádně před poloodkrytou bránu, ale Zeman téměř až neuvěřitelně přestřelil branku. Domácí to však mrzet nemuselo. V 86. minutě totiž rozehráli rohový kop a po přihrávce na střed se z dobrých 25 metrů opřel do míče Barták. Tuto střelu hostující brankář nedokázal vyrazit mimo tři tyče a tak domácí zasadili hostům pátý hřebíček do rakve - 5:0.

Domácí si tak vytvořili touto výhrou dobrou náladu na pozdější dokopnou. Po celý zápas byli lepším týmem a zcela zaslouženě tedy zvítězili poměrem 5:0. Za poslední čtyři zápasy tak získali 11 bodů z 12-ti možných a obdrželi pouze jedinou branku. Nejlepším střelcem se nakonec stal Ondřej Vlk, který zaznamenal 13 branek.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Sezóna 2017/2018 - podzim

1. kolo

13.11.2017 18:31

Report ze zápasu Krč vs. Borovany:

KRČ BOROVANY 2:6 (0:6)

Branky: 81. Šefránek Michal, 86. Zoch Samuel - 22. Pekárek Tomáš, 25. Blažek Martin, 26. Blažek Martin, 34. Zeman Petr, 44. Zeman Petr, 45. Zeman Petr

Sestava Borovan: Teringl Marek (K) - Pícha Tomáš, Červenský Jiří, Barták Jan, Uhlíř Martin - Pekárek Tomáš, Doskočil Miroslav, Kovařík Jiří, Mára Petr - Zeman Petr, Blažek Martin
Rozhodčí: Záhorský Pavel, Čarek Martin, Humr Ondřej

Poslední zápas Borovan v Krči dopadl nakonec výhrou hostů 6:2. První poločas vyzněl jednoznačně pro hosty 6:0. Ve druhém poločase už domácí stihli pouze zkorigovat výsledek.

První větší šanci zápasu měl hostující Blažek, který se po kombinaci se Zemanem dostal ke střele a těsně přestřelil. Podobná situace se po několika minutách opakovala na druhé straně. Domácí se dostali do zakončení, ale taktéž těsně přestřelili branku. První gól zápasu nakonec vstřelili hosté a to ve 22. minutě. Pícha poslal přesný míč do strany na Máru, který se uvolnil přes svého strážce a poslal před branku střílený centr, který nadvakrát dostal do sítě Pekárek - 0:1. Ve 25. minutě se hostujícímu týmu povedla podobná akce z druhé strany hřiště. Míč po pravé straně zatáhl Pekárek, poté přihrávkou před branku nalezl Blažka, který opět nadvakrát dokázal dostat míč do sítě - 0:2. Hned o minutu později se hosté radovali potřetí. Blažek na hranici ofsajdu obdržel přesnou přihrávku od Máry a postupoval sám na brankáře, kterého bez problémů prostřelil - 0:3. Další branku přidali hosté ve 34. minutě, kdy se po parádním a přesném centru Červenského trefil hlavou Zeman - 0:4. Ve 44. minutě přidal další zásah aktivní Zeman. Jeho tvrdou střelu nedokázal brankář Krče vytěsnit mimo tři tyče a lovil tak míč ze sítě již popáté - 0:5. Ve 45. minutě zvýšil vedení hostů Zeman, který po přihrávce od Máry obstřelil domácího brankáře a dokonal tak svůj hattrick během pouhých 11-ti minut.

Druhý poločas se hosté již dopředu moc nehnali a chtěli zápas hlavně v poklidu dohrát a dotáhnout do vítězného konce. Domácí se sice snažili o vstřelení alespoň čestného gólu, ale to se jim hodně dlouho nedařilo. Hosty totiž z brány velice dobře řídil Teringl a společně s celou obrannou čtveřicí fungovali spolehlivě. Domácí vyprodukovávali zejména střely ze střední vzdálenosti se kterými si však Teringl bez problémů poradil. V 81. minutě se však domácí již dokázali prosadit, když se k míči propracoval důrazný Šefránek, udělal kličku Teringlovi a doklepl míč do sítě - 1:6. Chvilku poté sice hostující Mára vstřelil branku, ale nebyla uznána kvůli ofsajdu. V 86. minutě domácí zahrávali trestný kop těsně za velkým vápnem. Na tvrdou střelu Teringl nedosáhl, ale zachránilo ho břevno. Domácí Štumpfal, ač stál v ofsajdu, tak se dostal k dorážce, kterou ještě Teringl stačil zlikvidovat. Poté hostující Uhlíř chtěl odehrát na roh, ale místo toho uklidil míč do vlastní brány - 2:6.

Borovany si tedy připsaly první tříbodové vítězství v této sezóně a udělaly si tak dobrou náladu na pozdější dokopnou.