Sezóna 2017/2018 - Jaro

TJ Borovany- SK Skály 4:1 ( 26.8.2018)

27.08.2018 12:46

Ve druhém kole dorazili na domácí půdu Borovan SK Skály. Borovanům se díky výkonu z druhého poločasu podařilo zaslouženě vybojovat první výhru v tomto ročníku.

Začátek utkání a celkově první poločas mnoho šancí nenabídl. Výjimkou byla velká šance Kukrále, který se ocitl tváří v tvář hostujícímu gólmanovi, udělal mu kličku, ale slabá střela do branky nedoputovala a ani dorážka domácích gólem neskončila. V 29 min se do rychlého brejku dostal domácí Stejskal, který ranou k tyči otevřel skóre utkání a Borovany vedli 1:0. Skály se snažili hrát kombinační fotbal po zemi, nezbavovali se míče a ani nenakopávali dlouhé balony, ale pokud Borovany začali presovat, tak hosté dělali chyby a ztráceli balony. Po hezké kombinaci hostů si došel v 31 min pro penaltu hostující útočník, kterého fauloval ve vápně Burda. Golman Jakubec vystihl směr penalty, ale střela mířila k tyči. Poločas tak skončil 1:1.

Do druhého poločasu Borovany opět vstoupili s větší chutí hrát stejně jako v minulém zápase. Domácí začali více Skály presovat a jen zřídka je pouštěli před vlastní bránu. Výjimkou byla střela nad bránu v úvodu poločasu. V cca 60 min částečně odčinil penaltu z prvního poločasu Burda, když domácí po faulu na něj kopali penaltu, ale sám faulovaný Burda penaltu neproměnil a Barták z dorážky trefil jen nohu hodtujícího gólmana. Změna skóre přišla v 73 min kdy po vybojovaném souboji střílel přesnou ranou k tyči z větší vzdálenosti domácí Barták. O chvilku později se k míči dostal domácí Kukrál a když se mu nikdo nenabídl k přihrávce vzal míč, prošel přes hostující obranu a zvýšil krásnou akcí na 3:1. Borovany poté kontrolovali hru a v 89 min poslal Buriánek míč za obranu na nabíhajícího Charypara, který obešel stopera a zvýšil na konečných 4:1.

Celý tým předvedl dobrý výkon, ve kterém se bude snažit pokračovat i v dalších, ale těžších utkáních. V příštím kole se Borovany představí na těžké půdě Kestřan. Začátek utkání je v sobotu 1.9. v 17 hod.

TJ Borovany- SK Skály  4:1 ( 29. Stejskal Patrik, 73. Barták Jan, 74. Kukrál Zdeněk, 89. Charypar Vladimír - 31. Vojík Jaroslav)

Sestava: Jakubec- Barták, Kovařík, Teringl, Babán- Sedlák, Buriánek, Burda, Charypar- Kukrál, Zeman ( Stejskal, Mrzena)

BOROVANY OSLOV 3:3 (1:1) PK 5:4
Branky: 13. Doskočil Miroslav, 72. Blažek Martin, 74. Teringl Marek - 34. Charvát Václav, 58. Zajíček Petr, 65. Picka Josef
Sestava Borovan: Stejskal Patrik - Teringl Marek (K), Červenský Jiří, Černohorský Jakub, Uhlíř Martin - Mrzena Lukáš, Doskočil Miroslav, Zeman Petr, Mára Petr - Šimsa Petr, Barták Jan
Střídající hráči: Blažek Martin, Pekárek Tomáš
Rozhodčí: Šika Miroslav, Štemberk Daniel

Borovany nakonec z tohoto utkání dokázaly vytěžit dva body, když se jim dvěma slepenými góly podařilo ve druhém poločase dorovnat manko a poté zvítězily v penaltovém rozstřelu.

Z první branky v tomto zápase se mohli ve 13. minutě radovat domácí. Po faulu na Bartáka přesně na hraně velkého vápna si míč postavil kapitán Teringl a svou tvrdou střelou donutil Karetu v brance hostů k těžkému zákroku. Hostující brankář vyrazil míč pouze k Márovi, ale ten nestačil dostatečně rychle zareagovat a dorazit míč do sítě. Naštěstí to za něho napravil Doskočil, který se ve skrumáži před hostující brankou nejlépe zorientoval a dokázal propasírovat míč do branky - 1:0. Hosté se do zakončení příliš nedostávali, ale přesto musel hasit dvě nebezpečné akce hostů na poslední chvíli ve skluzu Uhlíř. Domácí pak měli další šance na vstřelení branky. Blažek pěkně vysunul Máru, ale ten si se svou šancí neporadil vůbec dobře, když si při obhození stopera moc posunul míč a toho se zmocnil brankář hostů. Neuspěl ani Zeman, který dostal přihrávku za obranu a k míči se dostal dřív, než brankář hostů, ale poté nedokázal z velkého úhlu zacílit přesně a přestřelil branku. Ve 34. minutě se hosté dočkali vyrovnání. Zeman zbytečně ztratil míč po špatně provedené kličce uprostřed hřiště a Charvát poté vyslal na bránu střelu z dobrých 25 metrů, která k překvapení všech skončila v síti, když Stejskalovi proskočil míč mezi nohama - 1:1. Hosté poté mohli otočit stav utkání na svou stranu. Měli totiž možnost zahrávat přímý kop asi 5 m za velkým vápnem. Dobrou střelu stačil Stejskal vyrazit, ale pouze k Pickovi, který přihrávkou pod sebe hledal spoluhráče, ale ten zamířil jen o centimetry vedle pravé tyče. První poločas tedy skončil smírně 1:1.

Ve druhém poločase se hostům podařilo dvakrát dobře vyřešit rychlý brejk a odskočili tak do dvoubrankového vedení. Nejprve v 58. minutě přesně pálil Zajíček a v 65. minutě se prosadil po identické akci Picka - 1:3. Hosté poté měli ještě dvě slibné šance na zvýšení náskoku, ale obě vychytal Stejskal. Domácí však utkání nezabalili a díky dvěma slepeným gólům utkání srovnali. V 72. minutě se dokázal po přiťuknutí od Teringla prosadit Blažek a v 74. minutě vyrovnal z dorážky kapitán Teringl - 3:3. To vlilo domácím do žil novou energii a snažili se ještě utkání otočit na svou stranu. Dvě dobré střely sice vyprodukoval Barták, ale obě mířily pouze doprostřed branky, takže si s nimi hostující Kareta bez problémů poradil. Utkání tedy skončilo remízou 3:3 a následovaly pokutové kopy. Jako první kopali hosté a dali, poté Barták nedal. Hosté další penaltu dali a Teringl také. Pak hosté zaváhali, když Stejskal dobře vyrazil střelu do břevna. Zeman bez problémů dal a bylo to 2:2. Hosté poté dali a Červenský taktéž nezaváhal. Hosté pátou penaltu dali a Mára udržel nervy a bezpečně proměnil. Poté se změnilo pořadí a šel kopat Černohorský. Penaltu bezpečně proměnil střelou pod víko. Hosté museli dát, ale Stejskal byl proti a vychytal tak pro Borovany druhý bod z tohoto utkání.

V dalším zápase budou Borovany cestovat do Kestřan. Utkání se odehraje v neděli 5. 11. 2017 od 14:00.