Sezóna 2017/2018 - Jaro

TJ Borovany- SK Skály 4:1 ( 26.8.2018)

27.08.2018 12:46

Ve druhém kole dorazili na domácí půdu Borovan SK Skály. Borovanům se díky výkonu z druhého poločasu podařilo zaslouženě vybojovat první výhru v tomto ročníku.

Začátek utkání a celkově první poločas mnoho šancí nenabídl. Výjimkou byla velká šance Kukrále, který se ocitl tváří v tvář hostujícímu gólmanovi, udělal mu kličku, ale slabá střela do branky nedoputovala a ani dorážka domácích gólem neskončila. V 29 min se do rychlého brejku dostal domácí Stejskal, který ranou k tyči otevřel skóre utkání a Borovany vedli 1:0. Skály se snažili hrát kombinační fotbal po zemi, nezbavovali se míče a ani nenakopávali dlouhé balony, ale pokud Borovany začali presovat, tak hosté dělali chyby a ztráceli balony. Po hezké kombinaci hostů si došel v 31 min pro penaltu hostující útočník, kterého fauloval ve vápně Burda. Golman Jakubec vystihl směr penalty, ale střela mířila k tyči. Poločas tak skončil 1:1.

Do druhého poločasu Borovany opět vstoupili s větší chutí hrát stejně jako v minulém zápase. Domácí začali více Skály presovat a jen zřídka je pouštěli před vlastní bránu. Výjimkou byla střela nad bránu v úvodu poločasu. V cca 60 min částečně odčinil penaltu z prvního poločasu Burda, když domácí po faulu na něj kopali penaltu, ale sám faulovaný Burda penaltu neproměnil a Barták z dorážky trefil jen nohu hodtujícího gólmana. Změna skóre přišla v 73 min kdy po vybojovaném souboji střílel přesnou ranou k tyči z větší vzdálenosti domácí Barták. O chvilku později se k míči dostal domácí Kukrál a když se mu nikdo nenabídl k přihrávce vzal míč, prošel přes hostující obranu a zvýšil krásnou akcí na 3:1. Borovany poté kontrolovali hru a v 89 min poslal Buriánek míč za obranu na nabíhajícího Charypara, který obešel stopera a zvýšil na konečných 4:1.

Celý tým předvedl dobrý výkon, ve kterém se bude snažit pokračovat i v dalších, ale těžších utkáních. V příštím kole se Borovany představí na těžké půdě Kestřan. Začátek utkání je v sobotu 1.9. v 17 hod.

TJ Borovany- SK Skály  4:1 ( 29. Stejskal Patrik, 73. Barták Jan, 74. Kukrál Zdeněk, 89. Charypar Vladimír - 31. Vojík Jaroslav)

Sestava: Jakubec- Barták, Kovařík, Teringl, Babán- Sedlák, Buriánek, Burda, Charypar- Kukrál, Zeman ( Stejskal, Mrzena)

KESTŘANY BOROVANY 3:1 (1:1)
Branky: 2. Voráček Jindřich, 79. Makovec Marek, 83. Voráček Jindřich - 5. Mrzena Lukáš
Sestava Borovan: Stejskal Patrik - Teringl Marek (K), Červenský Jiří, Černohorský Jakub, Uhlíř Martin - Mrzena Lukáš, Doskočil Miroslav, Kovařík Jiří, Mára Petr - Zeman Petr, Pekárek Tomáš
Střídající hráči: Bában František, Pícha Tomáš
Rozhodčí: Štemberk Daniel, Jevčák Martin, Pravda Luboš

Předposlední zápas Borovan v Kestřanech dopadl nakonec výhrou domácích 3:1, ale přesto hosté až do 79. minuty drželi nerozhodný stav 1:1. Ba dokonce se mohl zápas vyvíjet naprosto jinak, protože hlavní rozhodčí nepochopitelně neudělil dvě červené karty domácím hráčům. Rozháraný zápas nakonec domácí dotáhli do vítězného konce, ale z této výhry snad ani nemohou mít ve skrytu duše radost.

Utkání začalo svižně a hned z první akce se domácí prosadili. Míč za obranu dostal Voráček a již ve 2. minutě střelou po pravici Stejskala rozvlnil poprvé síť - 1:0. Hostům se však v 5. minutě podařilo s ohromným štěstím vyrovnat. Mrzena se totiž dostal ke střele z velkého vápna, která mu sice nesedla ideálně, ale to byl možná rozhodující faktor pro to, aby domácí brankář špatně ztlumil míč, který mu proběhl mezi nohama a pomalu se došoural za brankovou čáru - 1:1. Hosté po této brance více ožili a vyrovnali hru, jelikož domácí byli od začátku lepší na míči, ale tento moment je trochu přibrzdil v sebevědomí. Oba týmy se snažily propracovávat do šancí, ale když už došlo k zakončení, tak se skoro žádná ze střel nevešla mezi tři tyče. Za zmínku stojí střela Zemana, která však mířila doprostřed branky a tak si s ní brankář domácích bezpečně poradil. Hrálo se zejména ve středu hřiště, domácí sice byli kombinačně lepší, ale v koncovce to skřípalo. Po jednom rychlém autovém vhazování hostů se na levé straně dostal k míči Doskočil, obešel hráče soupeře a mohl postupovat sám na bránu, ale byl zatažen a poté rozhodčí ani nezapískal jasný faul, tudíž ani neudělil jasnou červenou kartu. Poločas tedy skončil 1:1.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezmněnil. Hosté spoléhali spíše na defenzivu a domácí se snažili vstřelit další branku. Po jednom z nevydařených útoků domácích měli hosté možnost jít do přečíslení 2 na jednoho, ale tuto akci zastavil jeden z domácích obránců likvidačním faulem na Doskočila úplně bez úmyslu hrát míč. Jednoznačně chtěl za každou cenu přerušit slibně se rozvíjející akci soupeře a od rozhodčího zcela nepochopitelně dostal pouze žlutou kartu místo červené. Hosté poté drželi nerozhodný stav až do 79. minuty, kdy propadl míč až za stopera Teringla a nejdříve u míče byl Makovec, který dal na 2:1 pro domácí. Hned po střele Makovce se dostali do kontaktu Mára s Voráčkem a domácí hráč skončil na zemi. Okamžitě si však šel vyřídit účty a za jasné napadení soupeře v přerušené hře neobdržel ani žlutou kartu. Další ostrý souboj musel uprostřed hřiště podstoupit Pícha, když ho hráč soupeře tvrdě dohrál a opět zde visela ve vzduchu červená karta, avšak tentokrát pro hostujícího Píchu za oplácení. Rozháraný zápas nakonec rozhodla velká hrubka Černohorského v 83. minutě. Domácí zahráli dlouhý míč za obranu a u míče byl sice Černohorský dříve, než Voráček, ale jelikož netrefil míč při odkopu, tak mohl jít domácí útočník sám na bránu a s touto příležitostí si poradil - 3:1. Zbytek zápasu se dohrál už bez větších šancí a tak si domácí připsali další 3 body do tabulky. Hosté se naopak se 4 body krčí na předposledním místě tabulky.

V posledním podzimním zápase se Borovany vydají do Krče, kde je bude čekat zápas posledního s předposledním týmem tabulky. Utkání se odehraje v sobotu 11. 11. 2017 od 13:30.