Sezóna 2017/2018 - Jaro

TJ Borovany- SK Skály 4:1 ( 26.8.2018)

27.08.2018 12:46

Ve druhém kole dorazili na domácí půdu Borovan SK Skály. Borovanům se díky výkonu z druhého poločasu podařilo zaslouženě vybojovat první výhru v tomto ročníku.

Začátek utkání a celkově první poločas mnoho šancí nenabídl. Výjimkou byla velká šance Kukrále, který se ocitl tváří v tvář hostujícímu gólmanovi, udělal mu kličku, ale slabá střela do branky nedoputovala a ani dorážka domácích gólem neskončila. V 29 min se do rychlého brejku dostal domácí Stejskal, který ranou k tyči otevřel skóre utkání a Borovany vedli 1:0. Skály se snažili hrát kombinační fotbal po zemi, nezbavovali se míče a ani nenakopávali dlouhé balony, ale pokud Borovany začali presovat, tak hosté dělali chyby a ztráceli balony. Po hezké kombinaci hostů si došel v 31 min pro penaltu hostující útočník, kterého fauloval ve vápně Burda. Golman Jakubec vystihl směr penalty, ale střela mířila k tyči. Poločas tak skončil 1:1.

Do druhého poločasu Borovany opět vstoupili s větší chutí hrát stejně jako v minulém zápase. Domácí začali více Skály presovat a jen zřídka je pouštěli před vlastní bránu. Výjimkou byla střela nad bránu v úvodu poločasu. V cca 60 min částečně odčinil penaltu z prvního poločasu Burda, když domácí po faulu na něj kopali penaltu, ale sám faulovaný Burda penaltu neproměnil a Barták z dorážky trefil jen nohu hodtujícího gólmana. Změna skóre přišla v 73 min kdy po vybojovaném souboji střílel přesnou ranou k tyči z větší vzdálenosti domácí Barták. O chvilku později se k míči dostal domácí Kukrál a když se mu nikdo nenabídl k přihrávce vzal míč, prošel přes hostující obranu a zvýšil krásnou akcí na 3:1. Borovany poté kontrolovali hru a v 89 min poslal Buriánek míč za obranu na nabíhajícího Charypara, který obešel stopera a zvýšil na konečných 4:1.

Celý tým předvedl dobrý výkon, ve kterém se bude snažit pokračovat i v dalších, ale těžších utkáních. V příštím kole se Borovany představí na těžké půdě Kestřan. Začátek utkání je v sobotu 1.9. v 17 hod.

TJ Borovany- SK Skály  4:1 ( 29. Stejskal Patrik, 73. Barták Jan, 74. Kukrál Zdeněk, 89. Charypar Vladimír - 31. Vojík Jaroslav)

Sestava: Jakubec- Barták, Kovařík, Teringl, Babán- Sedlák, Buriánek, Burda, Charypar- Kukrál, Zeman ( Stejskal, Mrzena)

KRČ BOROVANY 2:6 (0:6)

Branky: 81. Šefránek Michal, 86. Zoch Samuel - 22. Pekárek Tomáš, 25. Blažek Martin, 26. Blažek Martin, 34. Zeman Petr, 44. Zeman Petr, 45. Zeman Petr

Sestava Borovan: Teringl Marek (K) - Pícha Tomáš, Červenský Jiří, Barták Jan, Uhlíř Martin - Pekárek Tomáš, Doskočil Miroslav, Kovařík Jiří, Mára Petr - Zeman Petr, Blažek Martin
Rozhodčí: Záhorský Pavel, Čarek Martin, Humr Ondřej

Poslední zápas Borovan v Krči dopadl nakonec výhrou hostů 6:2. První poločas vyzněl jednoznačně pro hosty 6:0. Ve druhém poločase už domácí stihli pouze zkorigovat výsledek.

První větší šanci zápasu měl hostující Blažek, který se po kombinaci se Zemanem dostal ke střele a těsně přestřelil. Podobná situace se po několika minutách opakovala na druhé straně. Domácí se dostali do zakončení, ale taktéž těsně přestřelili branku. První gól zápasu nakonec vstřelili hosté a to ve 22. minutě. Pícha poslal přesný míč do strany na Máru, který se uvolnil přes svého strážce a poslal před branku střílený centr, který nadvakrát dostal do sítě Pekárek - 0:1. Ve 25. minutě se hostujícímu týmu povedla podobná akce z druhé strany hřiště. Míč po pravé straně zatáhl Pekárek, poté přihrávkou před branku nalezl Blažka, který opět nadvakrát dokázal dostat míč do sítě - 0:2. Hned o minutu později se hosté radovali potřetí. Blažek na hranici ofsajdu obdržel přesnou přihrávku od Máry a postupoval sám na brankáře, kterého bez problémů prostřelil - 0:3. Další branku přidali hosté ve 34. minutě, kdy se po parádním a přesném centru Červenského trefil hlavou Zeman - 0:4. Ve 44. minutě přidal další zásah aktivní Zeman. Jeho tvrdou střelu nedokázal brankář Krče vytěsnit mimo tři tyče a lovil tak míč ze sítě již popáté - 0:5. Ve 45. minutě zvýšil vedení hostů Zeman, který po přihrávce od Máry obstřelil domácího brankáře a dokonal tak svůj hattrick během pouhých 11-ti minut.

Druhý poločas se hosté již dopředu moc nehnali a chtěli zápas hlavně v poklidu dohrát a dotáhnout do vítězného konce. Domácí se sice snažili o vstřelení alespoň čestného gólu, ale to se jim hodně dlouho nedařilo. Hosty totiž z brány velice dobře řídil Teringl a společně s celou obrannou čtveřicí fungovali spolehlivě. Domácí vyprodukovávali zejména střely ze střední vzdálenosti se kterými si však Teringl bez problémů poradil. V 81. minutě se však domácí již dokázali prosadit, když se k míči propracoval důrazný Šefránek, udělal kličku Teringlovi a doklepl míč do sítě - 1:6. Chvilku poté sice hostující Mára vstřelil branku, ale nebyla uznána kvůli ofsajdu. V 86. minutě domácí zahrávali trestný kop těsně za velkým vápnem. Na tvrdou střelu Teringl nedosáhl, ale zachránilo ho břevno. Domácí Štumpfal, ač stál v ofsajdu, tak se dostal k dorážce, kterou ještě Teringl stačil zlikvidovat. Poté hostující Uhlíř chtěl odehrát na roh, ale místo toho uklidil míč do vlastní brány - 2:6.

Borovany si tedy připsaly první tříbodové vítězství v této sezóně a udělaly si tak dobrou náladu na pozdější dokopnou.