Sezóna 2017/2018 - Jaro

TJ Borovany- SK Skály 4:1 ( 26.8.2018)

27.08.2018 12:46

Ve druhém kole dorazili na domácí půdu Borovan SK Skály. Borovanům se díky výkonu z druhého poločasu podařilo zaslouženě vybojovat první výhru v tomto ročníku.

Začátek utkání a celkově první poločas mnoho šancí nenabídl. Výjimkou byla velká šance Kukrále, který se ocitl tváří v tvář hostujícímu gólmanovi, udělal mu kličku, ale slabá střela do branky nedoputovala a ani dorážka domácích gólem neskončila. V 29 min se do rychlého brejku dostal domácí Stejskal, který ranou k tyči otevřel skóre utkání a Borovany vedli 1:0. Skály se snažili hrát kombinační fotbal po zemi, nezbavovali se míče a ani nenakopávali dlouhé balony, ale pokud Borovany začali presovat, tak hosté dělali chyby a ztráceli balony. Po hezké kombinaci hostů si došel v 31 min pro penaltu hostující útočník, kterého fauloval ve vápně Burda. Golman Jakubec vystihl směr penalty, ale střela mířila k tyči. Poločas tak skončil 1:1.

Do druhého poločasu Borovany opět vstoupili s větší chutí hrát stejně jako v minulém zápase. Domácí začali více Skály presovat a jen zřídka je pouštěli před vlastní bránu. Výjimkou byla střela nad bránu v úvodu poločasu. V cca 60 min částečně odčinil penaltu z prvního poločasu Burda, když domácí po faulu na něj kopali penaltu, ale sám faulovaný Burda penaltu neproměnil a Barták z dorážky trefil jen nohu hodtujícího gólmana. Změna skóre přišla v 73 min kdy po vybojovaném souboji střílel přesnou ranou k tyči z větší vzdálenosti domácí Barták. O chvilku později se k míči dostal domácí Kukrál a když se mu nikdo nenabídl k přihrávce vzal míč, prošel přes hostující obranu a zvýšil krásnou akcí na 3:1. Borovany poté kontrolovali hru a v 89 min poslal Buriánek míč za obranu na nabíhajícího Charypara, který obešel stopera a zvýšil na konečných 4:1.

Celý tým předvedl dobrý výkon, ve kterém se bude snažit pokračovat i v dalších, ale těžších utkáních. V příštím kole se Borovany představí na těžké půdě Kestřan. Začátek utkání je v sobotu 1.9. v 17 hod.

TJ Borovany- SK Skály  4:1 ( 29. Stejskal Patrik, 73. Barták Jan, 74. Kukrál Zdeněk, 89. Charypar Vladimír - 31. Vojík Jaroslav)

Sestava: Jakubec- Barták, Kovařík, Teringl, Babán- Sedlák, Buriánek, Burda, Charypar- Kukrál, Zeman ( Stejskal, Mrzena)

PROTIVÍN "B" BOROVANY 11:0 (5:0)
Branky: 9. Ludvík Michal, 13. Ludvík Michal, 14. Sládek Petr, 37. Růžička David, 41. Cvachovec Radim, 46. Bartuška Martin, 54. Honzík Jan, 57. Ruczkowski Lukáš (pen.), 65. Bartuška Martin, 70. Janeš Tomáš, 85. Šedivý Filip
Sestava Borovan: Stejskal Patrik - Teringl Marek (K), Červenský Jiří, Doskočil Miroslav, Uhlíř Martin - Mrzena Lukáš, Kovařík Jiří, Zeman Petr, Šimsa Petr - Blažek Martin, Pekárek Tomáš
Rozhodčí: Štemberk Daniel, Štiak Jakub, Toucha Matěj

Borovany se na toto utkání horko těžko sešli v jedenácti hráčích a bohužel schytaly debakl, když prohrály vysoko 11:0. Utkání nemá cenu dlouhosáhle hodnotit. Domácí s několika hráči na střídání přehráli hosty jak fyzicky, tak i kvalitativně. Do poločasu se jim podařilo vstřelit pět branek a ve druhém poločase vsítili dokonce dalších šest. Hosté nezaznamenali ani čestný úspěch. Nezbývá, než na toto utkání rychle zapomenout a soustředit se na další zápas. V dalším zápase se Borovany představí na domácím hřišti proti Oslovu. Utkání se odehraje v neděli 29. 10. 2017 od 14:30.