ZÁPASY, TABULKA A NÁSLEDUJÍCÍ KOLO:

souteze.fotbal.cz/turnaje/homepage/905789f8-3362-46bc-8c66-d977cdc4246f

Report ze zápasu Podolí II vs. Borovany:

PODOLÍ II BOROVANY 6:0 (2:0)

Branky: 18. Sleza Michal, 44. Girardey Yoni, 55. Troníček Vít, 70. Větrovský Vojtěch, 75. Girardey Yoni, 78. Sleza Michal

Sestava Borovan: Vanýsek Vladislav - Teringl Marek (K), Krejčí David, Bában František, Kovařík Jiří - Červenský Jiří, Mára Petr, Vítek Tomáš, Pekárek Tomáš - Něnička Patrik, Fara Jiří
Rozhodčí: Peklo Michal - Čarek Martin

V dalším zápase zavítaly Borovany na hříště vedoucího týmu tabulky Podolí II a to v hodně zdecimované sestavě. Hostující celek dorazil pouze v jedenácti hráčích bez šesti hráčů základní sestavy, což se na konečném výsledku nezanedbatelně projevilo. Domácí byli v celém průběhu zápasu lepším týmem a zaslouženě vyhráli vysoko 6:0.

Domácí na hosty hned od začátku vlétli a snažili se co nejdříve vstřelit úvodní branku zápasu. Po několika neúspěšných pokusech se jim to v 18. minutě podařilo. Domácí hráč prošel po levé straně postupně přes 3 bránící hráče a poslal střílený centr před branku, kde sice velkou šanci zlikvidoval Vanýsek, ale na dorážku Slezy byl již krátký - 1:0. Domácí si vytvářeli šanci za šancí a hostující obrana mnohdy s velkými obtížemi odvracela jejich útočné ataky. Jedna z mála šancí pro hosty se zrodila, když z trestného kopu střílel pěkně Krejčí, brankář domácích jeho střelu vyrazil, ale prvním dobíhajícím hráčem byl domácí obránce, který zažehnal veškeré nebezpečí. Na druhou branku domácích se čekalo až do 44. minuty, kdy se po rozehrání trestného kopu z levé strany dostal důrazně do zančení Girardey a dorazil míč na zadní tyči do branky - 2:0.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. V 55. minutě se domácí radovali potřetí, když se dokázal prosadit Troníček - 3:0. Domácí hráli v této fázi zápasu velmi dobře a hrálo se v podstatě stále na obranné polovině hostů. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se domácí opět gólově prosadí. A dočali se v 70. minutě, když se dokázal prosadit pěknou střelou na zadní tyč Větrovský - 4:0. O pět minut později domácí zvýšili svůj náskok, když se podruhé v zápase prosadil Girardey - 5:0. Gólový účet tohoto zápasu uzavřel v 78. minutě Sleza, který razantní střelou dorazil míč do sítě po předchozím zákroku Vanýska. Domácí mohli ještě přidat další branky, ale několikrát je vychytal hostující Vanýsek a třikrát trefili brankovou konstrukci.

Borovany v příštím zápase doma přivítají Čížovou "B", kde budou bojovat o prozatimní 5. místo v tabulce. V podzimním zápase na hřišti Čížové "B" Borovany prohrály 5:2. Doufejme, že i tentokrát zůstanou 3 body v domácím prostředí. Přijďte naše hráče podpořit v boji o další mistrovské body. Utkání se odehraje v sobotu 29. dubna od 17:00