ZÁPASY, TABULKA A NÁSLEDUJÍCÍ KOLO:

souteze.fotbal.cz/turnaje/homepage/905789f8-3362-46bc-8c66-d977cdc4246f

Report ze zápasu Albrechtice vs. Borovany:

ALBRECHTICE BOROVANY 4:2 (1:2)
Branky: 41. Klimeš Martin, 49. Pícha Lukáš, 54. Kolář Libor, 71. Klimeš Martin (pen.) - 16. Pícha Tomáš (pen.), 37. Vlk Ondřej
Základní sestava Borovan: Vanýsek Vladislav - Uhlíř Martin, Teringl Marek (K), Červenský Jiří, Mára Petr - Fara Jiří, Vítek Tomáš, Pícha Tomáš, Novák Filip - Zeman Petr, Vlk Ondřej
Střídající hráči: Kukrál Zdeněk
Rozhodčí: Žemlička Tomáš - Matura Jan, Tanáč Vladislav

Další zápas odehráli borovanští v Albrechticích. Postavení v tabulce nasvědčovalo tomu, že by si hosté měli odvézt výhru, ale opak byl pravdou. Borovanští sice vstřelili dvě branky a vedli 2:0, ale ve zbývající části zápasu o vedení přišli a nakonec zaslouženě prohráli 4:2. Domácí totiž byli lepší v držení míče i v kombinaci. Věděli si rady i ve složitějších situacích na hřišti a hlavně mnohem více chtěli toto utkání vyhrát. Hostům jednoduše chyběla "šťáva".

Borovanští v tomto zápase začali dobře, když šli v 16. minutě do vedení. Petr Zeman doběhl přihrávku za obranu a byl u míče o chlup dříve, než domácí brankář, který ho ve vápně fauloval. Rozhodčí odpískal pokutový kop, který si vzal na starost Tomáš Pícha a bezpečně ho proměnil - 0:1. Borovany poté měly mnoho šancí na zvýšení svého gólového náskoku. Zejména Petr Zeman zahazoval jednu šanci za druhou, když ho několikrát vychytal domácí brankář. Hosté se dočkali druhé branky až ve 37. minutě, kdy po přistrčení od Petra Zemana pálil přesně na zadní tyč hostující kanonýr Ondřej Vlk - 0:2. Domácí ještě před tímto gólem také několikrát zahrozili, ale většinou bylo jejich zakončení nepřesné nebo slabé. Dvougólové vedení si hosté užili pouze čtyři minuty, protože ve 41. minutě se domácí Martin Klimeš zbavil nejprve Tomáše Vítka, poté i Martina Uhlíře a "životním" gólem vymetl v pravém horním rohu všechny
pavouky - 1:2. Tímto stavem skončil první poločas.

Ihned od začátku druhého poločasu se domácí hnali za vyrovnáním. Kopali několik rohů a po jednom z nich ve 49. minutě se střelou zpoza vápna prosadil Lukáš Pícha - 2:2. Za dalších pět minut už domácí vedli. Po dlouhém autu do vápna hostů se špatně dohodli Mára s Vanýskem a Kolář strhl vedení na stranu domácích - 3:2. Hosté byli viditelně zaskočeni nepříznivým stavem, ale přesto se dál snažili o vstřelení branky. Bohužel však několikrát ztroskotali na domácím brankáři, kterého nedokázal překonat ani Ondřej Vlk ani Petr Zeman. Oproti tomu domácí hrozili svými rychlými akcemi a snažili se vstřelit pro ně uklidňující čtvrtou branku. To se jim povedlo v 71. minutě po jednom z dlouhých nákopů. Hostující obrana nestihla rychle odehrát míč, mezi stopery se vřítil domácí útočník a poté byl zastaven za cenu faulu. Podle rozhodčího však k faulu došlo ve vápně a proto se pískala penalta. Tu bez problémů proměnil Martin Klimeš a domácí vedli 4:2. Hosté se ještě do konce zápasu snažili s výsledkem něco udělat, ale to se jim nakonec nepodařilo. V asi největší šanci se ocitl Ondřej Vlk, ale svou střelu poslal jen půl metru vedle levé tyče.

Domácí tedy uhájili svůj náskok a zaslouženě zvítězili. Tentokrát výkon Borovan na body nestačil a do příštího zápasu je určitě o čem přemýšlet. V něm čeká Borovany na jejich hřišti Kostelec, který nebude chtít dát svojí kůži lacino. Utkání se odehraje v sobotu 22. 10. 2016 od 15:30. Přijďte naše hráče podpořit v boji o další mistrovské body.